poradnikfirmowy logo

Nasz wikipedia

Rzeczy o których musisz wiedzieć

SYSTEM POINT OF SALE (POS)

Systemy POS (point of sale) to zaawansowane narzędzia, pozwalające przedsiębiorstwom na zarządzanie sprzedażą, magazynem, finansami a nawet relacjami z klientami. W handlu niezależnym takie oprogramowanie może okazać się nieocenionym wsparciem dla właściciela.

Systemy ecommerce

Coraz więcej firm przenosi sprzedaż do Internetu. Część sprzedaje wyłącznie przez Internet. Jest to oczywiście następstwo informatyzacji społeczeństwa. Dziś nawet bezdomni mają swój portal ;-) Tak więc prowadząc biznes w sieci, prędzej czy później będziesz potrzebował uruchomić swój sklep www.

Systemy do sklepu

Celem systemu jest optymalizacja przepływów materiałowych oraz wyrównywanie wahań pomiędzy podażą a popytem - osiąga się to dzięki dużej przejrzystości wszystkich procesów magazynowych i przez łatwy wgląd w stan zapasów. Znanych jest wiele systemów magazynowania dostosowanych do wymogów różnych użytkowników. Magazyn zapasów gwarantuje wyrównanie wahań popytu.

Kasoterminale

Terminal płatniczy, kasa i drukarka fiskalna w jednym. Choć brzmi to jak bardzo nieporęczne i trudne w obsłudze urządzenie, to w rzeczywistości jest to ergonomiczne i intuicyjne w obsłudze narzędzie codziennej pracy. Bezpośrednim walorem wynikającym z konstrukcji urządzenia jest możliwość zaoszczędzenia miejsca i pieniędzy na zakup osobnych urządzeń.

Kasy Fiskalne

Kasa fiskalna to urządzenie, w którym możesz zapisać wszystkie towary lub usługi z asortymentu twojej firmy oraz ewidencjonować ich sprzedaż. Ważne! Od 1 stycznia 2022 roku przedsiębiorcy muszą umożliwić konsumentom zapłatę bez użycia gotówki.

Kasy wirtualne

Kasa wirtualna to fiskalna kasa rejestrująca, instalowana na tablecie, smartfonie lub laptopie, która ma postać oprogramowania (aplikacji). Co istotne, do poprawnego funkcjonowania kasy  konieczne jest urządzenie drukujące paragon dla klienta. Użytkownik musi więc dodatkowo zaopatrzyć się w drukarkę, gdyż smartfon, czy tablet takich funkcji nie posiadają.

Programy księgowe

Osoby przymierzające się do otworzenia własnej firmy często najbardziej obawiają się właśnie kwestii związanych z księgowością. Program do księgowości dla małych firm, stowarzyszenia a nawet dla spółek z o.o.  to alternatywa dla biur rachunkowych.

Terminale płatnicze

to nowoczesne urządzenie służące do obsługi płatności bezgotówkowych. Chodzi o te realizowane nie tylko kartą płatniczą, ale także BLIK-iem czy smartfonem. Niektóre terminale mają także dodatkowe, użyteczne dla klientów i sprzedawców funkcje. Mogą być to np.: możliwość wypłaty gotówki w kasie sklepu (cash back), doładowanie telefonu komórkowego czy płatność w walucie karty (DCC).

Tutaj znajdziesz coś dla siebie

Mam nadzieję, że uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie. Z przyjemnością zaproszę Cię do kolejnego rozdziału w którym znajdziesz zadowalający plan dla swojego biznesu.

 2022 © Copyright poradnikfirmowy.pl.   Wszelkie prawa zastrzeżone.